Ana Sayfa Site İçinde Ara Google'da Ara

GALAKSİ SİSTEMLER
Hazır ve Endüstriyel Sistemleri | GALAKSİ SİSTEMLER
 
Büyütmek için üzerine tıklayınız
Marka : EZİNÇ
Ürün Kodu :
Ürün Adı : GALAKSİ SİSTEMLER
Stok :
Var
     
Ürün Dosyaları
Şuan için bu ürünümüzde herhangi bir dosya yoktur.
Ürün Açıklamaları
Galaksi Sistemlerde, kolektör devresindeki ısıtıcı akışkan bir pompa ile sirkülasyon ettirilir. Bu sayede doğal sirkülasyonda olduğu gibi deponun kolektörden daha yüksek bir noktada olması gerekmez. Depo istenilen yükseklikte ve kolektörden daha aşağıda da olabilir. Galaksi sistemler doğal sirkülasyonlu sistemlere göre daha verimlidirler. Kolektörde dolaşan akışkan debisi ve hızı kontrol edilebildiğinden kollektör ve sistem verimleri daha yüksektir.
 
GALAKSİ TEK SERPANTİNLİ SİSTEMLER
 
Galaksi Tek Serpantinli Güneş Enerji Sistemi , sadece güneş enerjisi sistemi ve ilave elektrikli ısıtıcı ile sıcak suyun elde edildiği güneş enerji sistemidir. Kollektör sıcaklık sensörü, boyler sıcaklık sensöründen daha önce otomatik kontrol ünetisinde ayarlamış olduğumuz fark sıcaklığından fazla ise pompa çalışır ve boyler ısınmaya başlar. Aksi halde pompa durur. Rezistans (Isıtıcı) devreye girerek , sıcak suyun elde edilmesi gerçekleştirilir.Burada dikkat edilecek husus güneş enerjisi pompasının önünde mutlak bir yaylı çekvalfin konmasıdır. Kullanma suyu sıcaklığı tamamen kullanıcının isteğine bağlıdır.Her türlü iklim şartlarında kullanılabilir.
 
 GALAKSİ ÇİFT SERPANTİNLİ SİSTEMLER

Galaksi Çift Serpantinli Güneş Enerji Sistemi , hem güneş enerjisi, hem de kazan ile kullanım sıcak suyunun elde edildiği güneş enerji sistemidir.Kollektör sıcaklık sensörü boyler sıcaklık sensöründen daha önce otomatik kontrol ünitesinde ayarlanış olduğumuz fark sıcaklığından fazla ise pompa çalışır ve boylerin alt tarafı ısınmaya başlar. Aksi halde pompa durur. Isınan su yukarı doğru çıkacağından dolayı pompa çalıştığı sürece boylerdeki suyun tamamını ısıtabilir. Burada dikkat edilecek husus güneş kolektörü devresindeki pompanın önünde mutlak bir yaylı çekvalfin konmasıdır. Boylerin güneş enerjisi tarafından ısıtılması ise şöyle gerçekleşir. Boyler sıcaklık sensörünün gösterdiği değer kullanma suyu sıcaklığından düşük ise kazana ait pompa çalışır ve boylerin üst tarafını ısıtır. Isınan su aşağı doğru gitmeyeceği için boylerin sadece üst kısmı ısınacaktır ve istenen değere gelindiğinde pompa duracaktır.

Şebeke suyu ilk olarak güneş enerjisi devresinin bağlı olduğu serpantinlere geldiği için ilk ısıtmayı güneş enerjisi yapacak daha sonra su yukarı doğru yükselecek ve kazan ısıtmasına gerek duyulursa destek sistem tarafından alınacaktır.

Kullanma suyu sirkülasyon pampasının çalışma zamanları tamamen kullanıcının isteğine bağlıdır
 
 
 
Adres: Eski sanayi bölgesi 2, cad. no: 5/e - KAYSERİ
Tel: 0352 320 53 69 Fax : 0352 320 53 69
E-Mail: info@ulusoymuhendislik.com.tr
e-Bülten
Facebook
Twitter